İki Muhteşem Organizasyon ve Doyasıya Capoeira...
A A

►Ankara'da İki Muhteşem Organizsyon ve Doyasıya Capoeira...

Ankara 12-13 ve 14 Aralık tarihlerinde iki farklı Capoeira organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Dünyaca ünlü eğitmenlerin ağırlandığı organizasyonlarda doyasıya Capoeira yapıldı.

Capoeira Derneği ve Mundo Capoeira Türkiye Temsilciliği olarak 20 kişilik bir ekiple organizasyona katıldık. Organizasyonun ilk ayağında Muzenza Capoeira grubunun batizadosunda bulunduk. ODTÜ kampüsünde gerçekleşen ev sahipliğini Sümer Tanrıöğer (Manga) ve Sercan Akduman'ın (Zebra) yaptığı organizasyona konuk olarak katılan Contra Mestre Mola mütavazi kişiliği ve cana yakınlığı ile gönüllerimizi fet etti.

Bir diğer organizasyon Armada Talentia Spor Merkezinde gerçekleşti. Cordão de Ouro Türkiye Temsilcilsi Levent Doğangün (Papagaio) organizasyonunda gerçekleşen programa Rusya'dan Contra Mestre Tico ve Brezilya'dan Instritor Indio katıldı. Eğitimlerin ardından gerçekleşen Batizado töreninde bir çok eğlenceli anlara imza atıldı. 

Capoeira derneği olarak her iki organizasyonda konuk eğitmenlere Dernek plaketi, Organizasyon Tişörtü ve Türk Bayrağı rozeti takdim edildi.

Bu güzel organizsyonları gerçekletiren arkadaşlarımıza, katılan eğitmenler ve tüm öğrencileirimize teşekkür eder yeni kuşak alan öğrencilere hayırlı olsun diyoruz.

Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği...