Capoeira Türkiye Kulüpler Buluşması…
A A

Capoeira Türkiye Kulüpler Buluşması…Capoeira Türkiye Kulüpler Buluşması 28 Şubat 2010 Pazar günü Ankara Etimesgut İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi.

Organizasyona; Mundo Capoeira, Axe Capoeira, Capoeira Brasil, Muzenza (Paranaue) Capoeira, Quizumba Capoeira ve Geçiş döneminde olan eski ADO Capoeira Temsilciliği, temsilci ve öğrencileri ile beraber katılırken, Gerais Capoeira, Luanda Capoeira, CDO Gruplarından bazı öğrenciler le beraber toplamda 200 katılımcı bulundu.

Salon hazırlığından sonra başlayan çalışmalarda öğrenciler seviyelerine göre 4 guruba ayrıldı. Sabah 2 ve Öğleden sonra 2 olmak üzere toplamda farklı eğitmenler tarafından 45’ er dakikalık 4 workshop gerçekleştirildi. Sabah ve Öğleden sonra yapılan workshopların ardından açık Roda düzenlenerek gösteri ve oyunlar yapıldı.

Türkiye Herkes İçin spor Federasyonunun desteklediği organizasyonda yaptırılan organizasyon tişörtleri öğrencilere ücretsiz dağıtıldı. Öğleden sonra yapılan çalışmanın ardından yapılan ufak seremonide Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği günün anısına tüm kulüp temsilcileri ve eğitmenlerine birer belge takdim etti. Ardından roda, gösteri ve maculele showları gerçekleştirildi. Yapılan veda konuşmasından sonra organizasyon sona erdirildi.

Capoeira Gençlik ve spor Kulübü Derneği Samsun’ da 20 kişi ile katıldığı organizasyonda Yine Mundo Capoeira Çanakkale, Eskişehir, Denizli ve Mersinden yapılan katılımlarla 30’ u buldu.