Miniklerden Unutulmaz Bir Gece...
A A

 

Miniklerden Unutulmaz Bir Gece...

Çalışmalarının kısmını Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığında Yürüten Capoeira Derneğimiz uzun bir hazırlık döneminden sonra Miniklerden Capoeira Gecesi Adlı Programla Samsun Halkı İle Buluştu.

3,5 ila 11 yaş arası çok sayıda öğrencinin sahne aldığı geceye, gösterilen yoğun bir çok konuğun salona girememesine ve gösteriyi izleyememesine neden oldu. Geceye ilçe belediye başkanları yöneticiler ve idari sorumlular, basın mensupları katılırken, öğrenci velileri ve çok sayıda meraklıda hazır bulundu.

Programın açılış konuşması ardından geceye özel hazırlanan Capoeira Nedir adlı video izletildi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Necmi Çamaş' ın konuşması ardından gösteriye geçildi. Miniklerin enstrüman çalarak oyun oynadıkları ilk bölüm 25 dakika sürdü ardından konuklar için ikramlar verilerek 15 dakika ara kullanıldı. İkinci bölümde tempo yükseltilerek coşku devam etti. Akrobasi ve Maculele ile program devam etti. Ardından derneğimize katkıda bulunan değerli katılımcılara derneğimiz adına yaptırılan özel plaketler dağıtıldı. Ardından Daire Başkanlığını Türkiye Temsilcisi Hızır Kul ve Dernek Başkanı Güngör Doğanay' a birer Plaket verdi. Program sonunda öğrenciler için hazırlanan belgeler dağıtıldı.