TEMSİLCİ BİLGİLERİ

Ata ARSLAN20.11.2018

Ad SoyadAta ARSLAN
GörevMersin İl Temsilcisi ve Eğitmen
LakabıCurioso
SeviyeGraduado
Telefon0507 958 45 36
E-Postacapoata@hotmail.com
Webwww.facebook.com/curioso5

► Özgeçmişi ; 

23 eylül 1985 te Hatay'ın Samandağ ilçesinde doğdu.
Lise yıllarında break dans ve hiphop' a merak saldı daha sonra ' The Only Strong ' filminden etkilenip Capoeira'ya başlamaya karar verdi. 2 sene boyunca Capoeira’ya gönül vermiş bir arkadaşı ile çalıştı. 2003 yılında Samsun'da üniversiteyi kazandığında orada bu sporun eğitimini veren Hızır Kul (pauto) ile Ado Capoeira Grubunda profesyonel olarak çalıştı.2005 yılında Hızır Kul’un Türkiye Temsilciliğini aldığı grubun başında Mestre Ray ve Mestre Dende’nin olduğu Oficina Da Capoeira Grubunda çalışmalarına devam etti.İlk Batizado’nun ardından CURİOSO(meraklı) takma adını ve 3.seviye kuşağını aldı. Yapılan Uluslararası Organizasyonlarında birçok üst seviye eğitmenlerle çalıştı.Başta Samsun olmak üzere yurtiçinde birçok ilde Capoeira Organizasyon ve Seminerlerine katıldı.Öğrencisi olduğu 19 Mayıs Üniversitesi bünyesinde Capoeira Kulübü Kurulması yolunda birçok çalışmalarda bulundu.Yine Üniversitenin Bahar Şenliklerinde Capoeira Gösterileri düzenleyerek sporun tanıtılmasına katkıda bulundu.2007’den itibaren Mestre Dende’nin almış olduğu kararla Mundo Capoeira Grubu kurularak çalışmalarına bu grupta devam etmektedir.
2007 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Matematik Bölümünü bitirdi. Samsun'dan ayrılarak Çanakkale'ye yerleşti.Burada farklı spor salonlarında Capoeira kursu açtı.Yine Çanakkale’de de sporun tanıtılması ve yapılması yönünde birçok gösteri ve organizasyon düzenledi.Çanakkale 18 Mart Üniversitesi bünyesinde düzenlenen Kulüpler açılışı,Spor tanıtımları ve Bahar Şenlikleri gibi etkinliklerde gösteri ve seminer düzenleyerek Üniversitedeki Capoeira Topluluğunun aktif kalmasında etkin rol oynadı.2009’da Askerlik görevini tamamladıktan sonra katıldığı Batizado da Monitör seviyesine yükseldi.2011 Batizadosu ile Graduado seviyesine yükseldi ve aynı yıl içinde Mersin’e yerleşme kararı alarak çalışmalarına orada devam etmektedir.

Ata ARSLAN; Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ ne bağlı üye olup, Dernek tarafından verilen resmi ders verme yetki belgesine sahiptir. Ayrıca 1. Kademe Capoeira Hakemidir.

 

► Ders Verdiği Kurslar:

Salon  : Mezitli Koldaş Spor Salonu 
Eğitmen  : Ata ARSLAN Graduado Curioso 
Saatler  : 1. Gurup Küçükler - Salı -Perşembe: 19.00 - 20:15  
   2. Gurup Büyükler - Salı - Perşembe: 20.30 - 22.00 
Adres  : G.M.K. Bulvarı No:777/A (Denizhan 1 Kavşağı - Pakize Kokulu Lisesi Kavşağı) Mezitli
Telefon  : 0507 958 45 36