TEMSİLCİ BİLGİLERİ

Güngör DOĞANAY13.12.2018

Ad SoyadGüngör DOĞANAY
GörevDernek Başkanı - Samsun Merkez Eğitmeni
LakabıGalego LOCO - Karof
SeviyeGraduado - 4
webwww.karof.com - www.capoeira.org.tr
Telefon0 (555) 266 88 49
E-Postakarof@karof.com - karrof@gmail.com

 

► Özgeçmişi ;


14.02.1981' de Trabzon' un OF ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Samsun' da tamamladı. Üniversite eğitimine Fırat üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünde Başlayan Doğanay, açık Öğretim işletme fakültesi ve ardından Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği İle devam etmiş ardından Liderlik ve Yönetim üzerine Yüksek Lisansını tamamlamış ve Spor Bilimleri Üzerine Doktora Eğitimine devam etmektedir. Turizm sektörünün çeşitli alanlarında çalışan Doğanay uzun süre sahne sanatları ile uğraşmıştır. Samsun Büyük Şehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığında Turizm ve Tanıtma sorumlusu olarak çalışan Doğanay, çok sayıda uluslararası faaliyetin organize edilmesini koordine etmiş bunun yanında farklı federasyonların ulusal ve uluslararası organizasyonların da yönetim kadrosu ve genel koordinatörlük görevlerinde bulunmuştur. Ulusal ve Uluslararası Spor Bilimleri Kongrelerine katılan Doğanay Türkiye'de ilk defa Capoeira adına makale ve poster sunumları yaparak yapılan bu çalışmaların uluslarrası Makale dergilerinde yayınlanmasını sağlamıştır.

Güreş, Kickbox ve Shaolin Kungfu gibi değişik bıranşlarla uğraşan Doğanay, Üniversite okumak için gitti Elazığ' da Capoeira ile tanışarak ilerde yapacağı çalışmaların il adımını atmış oldu. İnternet ve araştırmaya olan merakı nedeniyle, Türkiye' nin ilk ve tek Capoeira rehber (www.caporehber.com) sitesini kurmuş ve yüzlerce sporcunun bilgilenerek bu spora başlamasına vesile olmuştur. Elazığ' da ki tahsil hayatı ardından Antalya' ya gitmiş. Burada kurmuş olduğu Capoeira grupları ile sayısız gösteri ve organizasyona imza atmıştır. 2003 yılına kadar bağımsız çalışmalarını sürdürmüşse bile akrabası olan GI Mundo Türkiye Temsilcisi Hızır Kul (Pauto) ile birlikte dönem dönem çalışmıştır. 2006 Mundo Capoeira batizadosu ile 5. seviyesini almış ve eğitim vermeye başlamıştır. 2008 Yılında monitorluk derecesi alarak Mundo Capoeira Türkiye Temsilciliğinin ilk Monitoru olmuştur. 2009 Yılında Yapılan 5. Mundo Capoeira Türkiye Batizadosunda Graduado Kemeri Alarak GI Mundo Capoeira Türkiye Temsilciliğinin 3. Graduadosu Olmuştur. 2011 Yılında samsun' da düzenlediği Mundo Capoeira 7. Batizadosunda Graduado 2. seviye kuşak almıştır. 2012 Yılında Samsun'da düzenlenen 8. GI Mundo Capoeira Festivalinde 3. Seviye Graduado olmuş, 2016 yılında Mersin'de düzenlenen 12. Capofest Mersin ile de Graduado son seviye kuşak sahibi olmuştur.


Bunun yanında 2007 yılında Türkiye' nin ilk gençlik Tescilli Capoeira Gençlik ve spor Kulübü Derneğini kurmuştur. Çalışmalarını Türkiye Temsilcisi Hızır KUL ile Devam ettiren Doğanay, Mundo Capoeira Grubunun Uluslararası Organizasyonlarını düzenlediği gibi, farklı spor etkinliklerinin kurumsal tanıtım çalışmalarını sürdürmektedir.

Güngör Doğanay, Türkiye Okul Sporları Federasyonu Organizasyon Kurul Başkanlığı, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Spordan Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Türkiye Gençlik ve Spor Federasyonu Başkanlığı, Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şubesi Basın ve Formasyon Sorumluluğu, HIS Federasyonu Capoeira Teknik Kurul Sorumlusu, Bocee Bowling ve Dart Federasyonu Reklam Tanıtım Kurulu üyesi ve Judo federasyonu Organizasyon Hazırlık Komitesi Üyeliği gibi görevleride farhri olarak yürütmenktedir. Türkiye Dans Sporları Federasyonu Capoeira Merkez Hakem Kurulu Üyesi Olan Doğanay 1. Kademe Capoeira Hakemidir. 2. Kademe Bocce Antrenörlüğü, 2. Kademe Judo Antrenörlüğü, 1. Kademe Badminton, 1. Kademe Squash ve Okçuluk Sertifikalarına Sahip Olan Doğanay Aynı Zamanda İzci Lideridir. 

Web siteleri; www.karof.com www.caporehber.com www.capoeira.org.tr

 

► Ders Verdiği Kurslar:

Salon  : Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Salonu / Çocuk Seansı... 
Eğitmen  : Güngör Doğanay (Graduado Galego - Karof) 
Saatler  : Pazartesi - Çarşamba - Cuma - Cumartesi 18:00-19:30
Adres  : Anakent İş Merkezi 2. Kat No: 50 (Eski Tedaş Binası)
Telefon  : 0555 266 88 49

 

Salon  : Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Salonu / Minik Seansı... 
Eğitmen  : Özen Haydar ŞAHİN (Graduado Dentinho) 
Saatler  : Cumartesi - Pazar 17:00 - 18:00 
Adres  : Anakent İş Merkezi 2. Kat No: 50 (Eski Tedaş Binası)
Telefon  : 0555 266 88 49

 

Salon  : Samsun Gençlik Merkezi  
Eğitmen  : Güngör Doğanay (Graduado Galego - Karof) 
Saatler  : Salı - Perşembe - Cumartesi - 19:00 - 20:30
Adres  : Anakent İş Merkezi 2. Kat No: 50 (Eski Tedaş Binası)
Telefon  : 0555 266 88 49