MUNDO CAPOEIRA?

► Grupo Internacional Mundo Capoeira....

1979 yılında Mestre Braulino’nun grubuna katılan Mestre Dende, 1985 ve 1989 yılları arasında Brezilya'nın tüm bölgelerinde belli dönemlerde kalarak Capoeira’yı daha iyi öğrendi ve kendisini bu sanatta geliştirdi. 

1990 yılında Brezilya, Belo Horizonte ve Minas Gerais’de kurmuş oldukları Porto de Minasi Grubunu, 1992 yılında Almanya da da kurdu. 1996 yılında vermiş olduğu kararla bir sure Amerika'ya yerleşip orada değişik mekanlarda Capoeira dersleri vererek gösteriler düzenledi. Mestre Dendê 2002 yılında, 1996 yılında Mestre Ray’ ın kurduğu Oficina Da Capoeira Grubuna katıldı. Belçika’ ya yerleşen Dendê Dünya’ nın değişik ülkelerine yayılarak Grubu yaymaya çalışmıştır.

2007 Yılında Mestre Dendê Metre Ray ile yollarını ayırarak Grupo Internacional Mundo Capoeira Gurubunu kurdu. Çok sayıda eğitmen ve öğrenci Mundo Capoeira grubunda kalmıştır. Bunlardan biride Türkiye temsilciliği olmuştur.

Grupo Internacional Mundo Capoeira gurubu Brezilya olmak üzere, Belçika, Almanya, Polonya, İtalya, İrlanda, Rusya, Hollanda gibi çok değişik ülkelerde temsilcilikleri bulunmaktadır.