Eskişehir'de Capoeira Okulu Açılıyor...
A A

► Eskişehir'de Capoeira Okulu Açılıyor...

Belçikalı Eğitmen Jim Dupont (Insrutor Gafanhoto) Eskişehir Capoeira Okulu ile Eskişehirlilerle Buluşuyor. Profesyonel Capoeira için bu fırsayı kaçırmayın.

 

Kimdir Inst. Gafanhoto ?

Ad Soyad Jim Dupont
Görev Eskişehir – Capoeira Eğitmeni
Lakabı Gafanhoto  
Seviye Instrutor
Telefon 0542 644 7244
E-Posta gimcgafanhoto@hotmail.com
Webwww.facebook.com/gimceskisehir/

13 Nisan 1986 yılında Belçika’nın Leuven şehrinde doğdu. Capoeira’ya 1997 yılında Mestre Dende ile başladı. O zamanlar grup henüz ‘Porto de Minas’ olarak biliniyordu. İlk yıl haftada üç kez Leuven’de Mestre Dende ile antrenmana katılıyordu, ikinci yıl Brüksel ve Antwerp şehirlerinde de antrenmanları takip etti. Hafta sonlarını ise Mestre’nin evinde eski capoeira kayıtlarını izleyerek veya Mestre’ye ders ve workshoplarda yardım ederek geçiriyordu.

2000 yılında Grupo Capoeira Abolicao’nun düzenlediği Batizado’ya ve antrenmanlara katılmak için Amerika-Miami’ye gitti. 2001 yılında Capoeira ve kökeni hakkında daha çok şey öğrenebilmek için Belçika’daki capoeira grubunun finansal desteği ile Brezilya’ya gitti. Brezilya’nın Bahia şehrinde 3 ay Mus-e adında bir sosyal proje altında çalıştı. Bu dönem boyunca zaman zaman Belo Horizonte’ye seyehat ediyor orada Mestre Ray’in capoeira akademisinde antrenmanlara katılıyordu. Brezilya’da kaldığı süre boyunca Mestre Ray ve Proffesor Besouro’nun evlerinde misafir oldu.

Brezilya’dan döndükten sonra, profesyonel atlet statüsü için başvurdu ve kabul edildi. Bu sayede programdaki bütün capoeira gösterilerine ve derslerine, okulu ile çakışan saatlerde dahi olsa rahatlıkla katılabildi. 18 yaşında, 2004 yılında, Belçika Antwerp’te düzenlenen Batizado’da Graduado seviyesine yükseldi. O zamandan sonra her günü ve her anı Capoeira ve Fitness ile geçiriyordu.

2006 yılında Türkiye İstanbul’da düzenlenen Batizado’ya katıldığı sırada ülkeyi çok sevdi. 2007 yılında İstanbul’a gelmeye karar verdi, fakat kısa süre sonra İngiltere’deki bir Capoeira eğitmeni tarafından ders vermesi için İngiltere’nin Cheltenham-Spa şehrine davet edildi. 3 ay burada ders verdikten sonra İstanbul’a geri döndü ve 3 sene burada yaşadı. İstanbul’da kaldığı süre boyunca Taksim’de çeşitli salonlarda ders verdi ve bazı ünlü markaların gösterilerde yer aldı.

Şimdi Eskişehir’de yaşıyor ve bu güzel şehirde Capoeira adına elinden gelenin en iyisini yapmak istiyor.

 

 Ders Verdiği Yerler;

Salon

 : Fahrettin Çoroğlu Spor Merkezi

Eğitmen

 : Jim Dupont ( Instrutor Gafanhoto) 

Saatler

 : To be seen. ( 3xweek)

Adres

 :

Telefon

 : 0554 488 8693