Ömür Boyu Spor İçin Bize Söz Verdiler...
A A

►Ömür Boyu Spor İçin Söz Verdiler...

Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin Şehit Yüzbaşı Tunç Fidaner İlkokulunda düzenlediği gösteri ve etkinliklere katılan tüm çocuklar ömür boyu spor için söz verdiler.

Samsun başta olmak üzere Türkiye'nin tüm illerinde hatta yurt dışında etkinlikler gerçekleştiren Capoeira Derneği gerek gösterileri ile gerekse yaptığı örnek projelerle gittikleri her platformda izleyenleri spora teşvik ediyor.

YAĞMUR NEDENİ İLE ERTELENMİŞTİ
Şehit Yüzbaşı Tunç Fidaner İlköğretim Okulunda düzenlenmesi planlanan 23 Nisan Kutlamaları hava muhalefeti nedeni ile ileri bir güne ertelenmişti. Programın yapılacağı gün etkinliğe davet edilen Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği öğrencileri ile birlikte programa katıldı. Okul öğrencilerinin birbirinden güzel etkinlikleri ardından sahne alan Capoeira Derneği daha ilk andan itibaren enerjisi ile ilgi odağı oldu.

SÖZ VERDİLER
Gösteriler ardından izleyicileri gösteri alanına davet eden dernek sporcuları katılımcılarla birlikte renkli etkinliklere imza attı. Halat çeken, ip atlayan ve Capoeira figürleri deneyen öğrencilere çeşitli dernek hediyeleri verildi. Yarışma ve gösteriler ardından minder üzerine toplanan tüm öğrencilere hitap eden dernek başkanı ve antrenör Güngör Doğanay 'sevgili çocuklar bugün burada muhteşem bir etkinliğe hep beraber imza attık. Şimdi sizlerden bir söz istiyorum. Beden eğitimi ve egzersiz her zaman için yapmanız gereken zorunlu faaliyetlerdir. Bugünden tezi yok bundan sonra ömür boyu spor yapacağınıza söz veriyormusunuz' dedi. Öğrenciler hep bir ağızdan ömür boyu spor yapacaklarına söz verdiler. Her gösteri sonrası olduğu gibi bu program sonunda da tüm katılımcılara bayrak dağıtıldı.

GÖNLÜ ZENGİN BİR DERNEĞİZ
Gösteri ardından mikrofonu uzattığımız Doğanay 'Biz örnek ve faydalı olma çabası içerisindeyiz. Bizler bütçesi olmayan ve gönlü oldukça zengin sporcularız. Farklı zorluklar içersinde büyüdük. Bugün çocuklarımıza her türlü imkanları sunuyoruz ama spora teşvik noktasında istediğimizi alamıyoruz. Tüm illeri karış karış dolaşıp spora teşvik için etkinlikler yapıyoruz. Dağıttığımız küçük bir rozet, bir bayrak yada bir tişört belkide olimpiyatta göğsümüzü kabartacak bir sporcumuzun spora başlamasına vesile olacak. Derneğimizde haftada 5 gün eğitim veriyoruz, şehit çocuklarından, gazi ve polis çocuklarından, milli sporculardan ve ekonomik durumu zayıf olan katılımcılardan kesinlikle ücret talep etmiyoruz' dedi.