Engelleri Kaldırıyoruz Capoeira Yapıyoruz...
A A

►Engelleri Kaldırıyoruz, Capoeira Yapıyoruz…

Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği her kesim ve yaş sınıfına hitaben etkinliklerini sürdürmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl “Yetenek Avcısı AVM’ler”de adlı proje ile 81 ile de 296 program gerçekleştiren Capoeira Derneği bu yılda bir çok program gerçekleştirerek farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Dans, Dövüş ve Müziği bir arada sunduğu için oldukça popüler olan Capoeira Samsun halkının ilgi odağı olmaya devam ediyor. 

Samsun Emineler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin Engelli ve Ailelerine yönelik Doğupark Amfi Tiyatro yanında düzenlemiş olduğu Piknik programına katılan Capoeira Derneği çocuklara ve yetişkinlere unutulmaz anlar yaşattılar. Sunulan görsel şölen ardından denemek isteyenler sahneye davet edildi. Çocukların oldukça ilgi gösterdiği etkinlik ardından katılımcılara içersinde sağlıklı yaşam ve sporla ilgili çeşitli bilgilendirme belge ve mataryerlerin bulunduğu çantalar hediye edildi. Katılımdan ve enerjilerini paylaşmaktan son derece memnun olduğunu ifade eden Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı “Konu Engelli kardeşlerimiz olduğunda tüm işlerimizi bir kenara bırakıp koşa koşa etkinliklere katılıyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor. Aynı zamanda bunu bir görev edindik. Samsun Capoeira adına çok önemli işlere imza attı. Bugün 11 ilde 25 farklı noktada eğitim ve etkinlik yapan aynı zamanda Merkezi Samsun’da olan Türkiye’nin en büyük Capoeira gurubuyuz. İlgi ve alakadan son derece memnunuz. Bizde bu sevginin karşılığını vermek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Engelli çocuklarımızın eğlenceli halleri ve gösterinin etkisinde kalarak denedikleri hareketler gözden kaçmadı. Toplu fotoğraf çekimi ardından Organizasyon sona erdi.