6. Uluslararası Capoeira Festivali Sona Erdi...
A A

6. Uluslararası Capoeira Festivali Sona Erdi...

Merkezi Samsun’ da bulunan Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Mundo Capoeira Türkiye Temsilciliği tarafından 6. sı düzenlenen Uluslararası Capoeira Kültür ve Spor Festivali oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Brezilya, Belçika, Polonya, İrlanda, Rusya, Sibirya, Yunanistan ve İtalya’ dan 45 eğitmen ve öğrenci organizasyona katılım yaparken, Samsun, İstanbul, Elazığ, Mersin, Eskişehir, Ankara, Antalya, Sakarya, Çanakkale, Hatay ve bir çok ilçeden 150’ ye yakın öğrenci organizasyonda hazır bulundu.

Sarıyer Belediyesinin Konaklama sponsoru olduğu organizasyonda, eğitmen ve öğrenciler Kilyos Sarıyer Belediyesi Sosyal tesislerinde Konaklama imkanı buldular. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Öğrencilerin servislerini sağlarken, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ de Organizasyonun tanıtım mataryerlerinin sponsorluğunu yaptı.

Organizasyona her yönden katkı sağlayan Türkiye Herkes İçin spor Federasyonu Organizasyon için yaptırılıp ücretsiz dağıtılan tişörtlerin tedarik edilmesini sağladı.

6 Mayıs tarihinde başlayan çalışmalar 9 Mayıs tarihinde yapılan halka açık gösteriler ve kuşak töreni ile sona erdi. Öğrenciler organizasyon boyunca her sabah 06.00 – 10.00 saatleri arasında kilyos sahillerinde sabah antrenmanı yaparken, gündüz vakitlerini İstanbul’ un tarihi mekânlarını gezerek değerlendirdiler. Akşam yapılan antrenmanlar ve halka açık tanıtım gösterileri ile hem tekniklerini geliştirdiler hem de izleyicileri Capoeira’ ya doyurdular.

Pazar günü gerçekleştirilen kuşak töreni ardından festivale katılım ve katkı sağlayan, kurum ve kişilere festival anısına birer plaket ve katılım belgesi takdim edildi.

Festivalin bitimi ardından yabancı konuklar 13 Mayıs’ a kadar İstanbul’da kalarak doyasıya tatil yaptılar. Mundo Capoeira Türkiye Temsilciliği aynı organizasyonların yapıldığı Rusya, Belçika ve diğer ülkelerdeki festivallere katılarak ülkemizi temsil edecekler