1. Uluslararası Kemer Festivalinde Capoeira Rüzgarı...
A A

1. Uluslararası Kemer Festivalinde Capoeira Rüzgarı...

Herkes için spor federasyonu tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye Bocce Bowling ve Dartd Federasyonu ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen 1. uluslararası Herkes İçin Spor ve Spor Turizmi 27 Ekim'de Antalya Kemer Rose Residance Beach Otelde başladı.

27 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Spor ve kültür festivali olarak faaliyetlerin devam edeceği açıklanırken 8 Kasım tarihinde de kongre gerçekleştirilecek. Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı çalışmalarını sürdüren Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği davet edildiği festivalde 1 haftalık etkinkilerde bulunurken, etkinliğe Suriye, İran, Rusya, Ukrayna, Romanya, Afganistan, Fransa, Belçika, Azerbaycan ve Gürcistan gibi ülkelerden katılan çok sayıda sporcu ve dansçı festivale büyük renk kattı. Gerçekleştirilen aktiviteler arasında çeşitli dans gösterileri ve spor yarışmalarının yanı sıra oryantal dövüş turnuvası ve Workshopların bulunması dikkat çekti.

GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜNE BÜYÜK İLGİ

Capoeira gençlik ve spor kulübü derneği başkanı ve öğrencileri yapmış oldukları performanslarla festivalin ilgi odağı olmayı başardı. Yoğun istek üzerine gösteri sayısını arttıran ekip katılımcılara workshoplar vererek capoeira'yı tanıttı. Yüksek başarısını bir kez daha gözler önüne seren ekip, izleyicilerin hayranlık dolu bakışları arasında gösterisini tamamladı.

DERNEK BAŞKAN'INA PLAKET

Festivalin son akşamı gerçekleştiren galada, Herkes için spor federasyonu başkanı Erdal Zorba, festivale vermiş olduğu katkılardan dolayı Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı olan Güngör Doğanay'a plaket taktim etti. Verilen plaket sonrası gösteri yapan capoeira ekibi gerek ilginç kostümleri gerekse akrobasi showları ile uzun süre alkışlandılar.

Festival'in ardından ekip öğrencileri Samsuna dönüş yaparken Dernek Başkanı Güngör DOĞANAY'ın kongre süresince katılımcılara çeşitli Capoeira Workshopları vereceği açıklandı. 3-8 kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Turizm Kongresine farklı üniversitelerden ve yurt dışından spor bilimcileri katılarak bildirimde bulunacaklar.

Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Güngör Doğanay ve öğrencileri katkı ve desteklerinden dolayı Herkes İçin spor Federasyonu Başkanı Prof.Dr. Erdal Zorba, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Baskan Vekili Dr. Mutlu Türkmen ve FOMGET Başkanı Dr.Taner Bozkuş'a teşekkürlerini iletti.