BOSNA HERSEK CAPOEIRA İLE COŞTU
A A

► 1. Balkan Dil, Kültür, Gençlik ve Spor Festivalinde Capoeira Rüzgarı

Türk Dil Kurumu (TDK) ve Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENÇKONFED) işbirliğinde düzenlenen 'BALKAN DİL, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR FESTİVALİ' kapsamında, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da 'Biz Aynı Hikayenin Çocuklarıyız Şenliği' düzenlendi. Şenliğe davet edilen ve etkinlik koordinasyonunu sağlayan Capoeira Derneğimiz izleyicileri kendine hayran bıraktı.

 Birinci gün şenlikler tarihi Mostar köprüsünün altında gerçekleştirilirken, ikinci gün başkentteki tarihi Başçarşı meydanında düzenlenendi. Şenlikte seyircilerle buluşan Grupo International Mundo Capoeira Ailesi unutulmaz anlara imza attı. GENÇKONFED Genel Başkan Yardımcısı ve Capoeira Derneği Başkanı Güngör Doğanay Saraybosnalılar için güzel sürprizler hazırladıklarını söyleyerek, 'Türkiye Wushu Federasyonunun Avrupa'da derece yapmış sporcuları, Samsun’dan Capoeira Gençlik ve Spor Derneğinin başarı elde etmiş sporcuları ile Osmanlı sporu olan Matrak’ın önde gelen isimleri ile Bosna Hersek’li kardeşlerimizi buluşturduk. Her iki ilde de yaklaşık 3 saat lik program gerçekleştirdik. Yaptığımız gösteri ve yarışmalara İngiltere, Almanya, Hindistan, Kore, Kuveyt, Rusya, Hırvatistan gibi onlarca farklı yarışmacı katıldı. Capoeira gösterilerine olan yoğun ilgi bizi oldukça memnun etti' diye konuştu. YARIŞMACILARA EŞOFMAN TAKIMI ve SPOR AYAKKABI

Saraybosna'da düzenlenen şenlikte en çok Capoeira gördü. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin de katkılarıyla ülkeye gelen sporcular, yerel halk ve turistlerle yaptıkları gösterilerde dereceye girenlere çeşitli hediyeler dağıttı.

RAHMETLİ İZETBEGOVİÇ'E KABİR ZİYARETİ Capoeira ekibimiz gösteri ve etkinliklerin yanı sıra Bosna Hersek’in efsane lideri Aliya İzzet Begoviç’in anıtını ve şehit mezarlığını ziyaret ederek, düzenlenen devlet törenine katıldı.

TÜM FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

#Mundo Capoeira #CapoeiraTurkey #Capoeira #trcapoeira #Capoeirafight #GIMundo Instagram @trcapoeira Türkiye Capoeira Turkey @karofgd #kahramanmarascapoeira #istanbulcapoeira #samsuncapoeira #kaysericapoeira #sakaryacapoeira #mersincapoeira #Capoeiraantalya #Herkesicinspor #hisfederasyonu Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu