FAALİYETLER

► Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği;


Amacına Uygun olarak Capoeira sporunun yaygınlaşması, tanıtılması ve insanların spora olan alakalarını arttırmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Dernek bünyesinde açılan Capoeira, Bocce, Badminton, Masa Tenisi, Squash gibi farklı kurslarla öğrencilerin sosyal ve sporsal ihtiyaçlarına cevap verilmektedir.

• Kurslar ;

Capoeira derneği Türkiye’ de bir ilki gerçekleştirerek Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde Capoeira okulları açarak Resmi platformda Capoeira eğitimi vermektedir. Bunun yanında Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi'nde Capoeira Dersleri verilmektedir. Çok sayıda üniversite bünyesinde oluşturulan kulüplerde dersler verilmektedir. Capoeira Gençlik ve Spor Kulübümüze Bağlı 10'dan fazla ilde Capoeira Eğitimleri verilmektedir.

• Organizasyonlar;

Capoeira Derneği ve Grupo Internacional Mundo Capoeira grubuna bağlı olan illerde çeşitli etkinlikler, açılışlar, tanıtım seminerleri, bahar şenlikleri gibi organizasyonlar düzenlemekte, Capoeira Derneği internet ve medya üzerinden de dönem dönem makale, yazı ve haber geçmektedir. Bunun yanında, gençlik merkezleri, Üniversiteler, İlkokul ve Liseler, Özel okul ve ve sosyal alanlarda ücretsiz Capoeira eğitim seminerleri ve bilgilendirme panelleri yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ile Yetenek Avcısı AVM'ler de projesini devam ettirmektedir.